Scores Listing for Prescott Finals 2016(Prescott, AZ)

Results sorted by Average Time/Score

13-15 Barrel Racing
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. JONES, HAILEY KIRKLAND, AZ 18.470 7.00 18.480 10.00 36.950 10.00
2. PHILLIPS, SYDNEY SAN TAN VALLEY, AZ 18.430 9.00 18.550 9.00 36.980 9.00
3. WEIDENBENER, CASLYN QUEEN CREEK, AZ 18.360 10.00 18.880 7.50 37.240 8.00
4. CARTER, BAILI NEW RIVER, AZ 18.800 6.00 18.880 7.50 37.680 7.00
5. PENNELL, MCKINZEE QUEEN CREEK, AZ 19.060 4.00 18.970 6.00 38.030 6.00
6. MILLER, CASSIE FLORENCE, AZ 18.970 5.00 19.140 5.00 38.110 5.00
7. DAUER, SAGE SAN TAN VALLEY, AZ 19.390 2.00 19.200 3.00 38.590 4.00
8. CARR, STEPHANIE GILBERT, AZ 19.760 1.00 19.160 4.00 38.920 3.00
9. MURDOCK, SHAYLA CAMP VERDE, AZ 19.120 3.00 21.230 2.00 40.350 2.00
10. HAMPTON, ANNABELLE CASA GRANDE, AZ 18.450 8.00 26.630 1.00 45.080 1.00
13-15 Breakaway Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. CARTER, BAILI NEW RIVER, AZ 4.130 9.00 3.850 8.00 7.980 10.00
2. WEIDENBENER, CASLYN QUEEN CREEK, AZ 13.010 5.00 2.810 10.00 15.820 9.00
3. HAMPTON, ANNABELLE CASA GRANDE, AZ 3.420 10.00 45.850 6.00 49.270 8.00
4. HOUSEHOLDER, HALLE CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00 2.980 9.00 102.980 0.00
5. PHILLIPS, SYDNEY SAN TAN VALLEY, AZ 4.240 8.00 100.000 0.00 104.240 0.00
6. MURDOCK, SHAYLA CAMP VERDE, AZ 6.210 7.00 100.000 0.00 106.210 0.00
7. PENNELL, MCKINZEE QUEEN CREEK, AZ 10.850 6.00 100.000 0.00 110.850 0.00
8. FOWLIE, SAVANNAH PHOENIX, AZ 100.000 0.00 16.620 7.00 116.620 0.00
9. PARRY, ARIANA FT MCDOWELL, AZ 23.280 4.00 100.000 0.00 123.280 0.00
10. MILLER, CASSIE FLORENCE, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
13-15 Bull Riding
Place Member Name City 1st Score Points 2nd Score Points Avg Score Points
1. HANCOCK, TRACE TAYLOR, AZ 72.0 10.00 0.0 0.00 72.0 0.00
2. ENAS, ALEX SCOTTSDALE, AZ 0.0 0.00 67.0 10.00 67.0 0.00
3. GONZALES, AUSTIN PAULDEN, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
4. WILLIAMS, JAKE ANTHEM, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
5. SOTO, CARLOS SAN TAN VALLEY, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
13-15 Calf Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. CURBELLO, CONOR MESA, AZ 14.930 9.00 16.430 9.00 31.360 10.00
2. GUIN, COLTON CASA GRANDE, AZ 29.520 8.00 13.170 10.00 42.690 9.00
3. PARRY, ANDREW FT MCDOWELL, AZ 11.730 10.00 35.990 7.00 47.720 8.00
4. FREELAND, CANON PHOENIX, AZ 100.000 0.00 21.670 8.00 121.670 0.00
5. CHERRY, CLAY STANFIELD, AZ 100.000 0.00 39.770 6.00 139.770 0.00
13-15 Chute Dogging
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. BOYLE, CUTTER CASA GRANDE, AZ 2.050 10.00 2.870 10.00 4.920 10.00
2. GUIN, COLTON CASA GRANDE, AZ 4.650 9.00 15.210 9.00 19.860 9.00
3. CURBELLO, CONOR MESA, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
4. CHERRY, CLAY STANFIELD, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
13-15 Goat Tying
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. MURDOCK, SHAYLA CAMP VERDE, AZ 10.950 7.00 9.920 9.00 20.870 10.00
2. RODRIGUEZ, RUDY CHINO VALLEY, AZ 9.290 10.00 12.030 5.00 21.320 9.00
3. FOWLIE, SAVANNAH PHOENIX, AZ 10.550 8.00 10.990 8.00 21.540 8.00
4. HAMPTON, ANNABELLE CASA GRANDE, AZ 10.340 9.00 11.230 7.00 21.570 7.00
5. WEIDENBENER, CASLYN QUEEN CREEK, AZ 13.650 3.00 9.690 10.00 23.340 6.00
6. JONES, HAILEY KIRKLAND, AZ 12.070 5.00 12.420 4.00 24.490 5.00
7. RODRIGUEZ, ROCKY CHINO VALLEY, AZ 11.210 6.00 13.890 3.00 25.100 4.00
8. CARTER, BAILI NEW RIVER, AZ 14.430 2.00 11.330 6.00 25.760 3.00
9. PENNELL, MCKINZEE QUEEN CREEK, AZ 12.260 4.00 26.350 2.00 38.610 2.00
10. MILLER, CASSIE FLORENCE, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
13-15 Pole Bending
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. WEIDENBENER, CASLYN QUEEN CREEK, AZ 21.490 10.00 21.920 9.00 43.410 10.00
2. MURDOCK, SHAYLA CAMP VERDE, AZ 23.030 9.00 22.460 8.00 45.490 9.00
3. PENNELL, MCKINZEE QUEEN CREEK, AZ 23.130 8.00 23.100 7.00 46.230 8.00
4. JONES, HAILEY KIRKLAND, AZ 26.300 5.00 21.100 10.00 47.400 7.00
5. PHILLIPS, SYDNEY SAN TAN VALLEY, AZ 26.540 4.00 26.600 5.00 53.140 6.00
6. JACKSON, SHELBY GILBERT, AZ 23.830 6.00 35.020 3.00 58.850 5.00
7. DAUER, SAGE SAN TAN VALLEY, AZ 35.960 2.00 24.450 6.00 60.410 4.00
8. LANDEROS, ELINA CONGRESS, AZ 27.680 3.00 33.210 4.00 60.890 3.00
9. CARR, STEPHANIE GILBERT, AZ 23.730 7.00 100.000 0.00 123.730 0.00
10. MILLER, CASSIE FLORENCE, AZ 100.000 0.00 38.440 2.00 138.440 0.00
13-15 Ribbon Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. CHERRY, CLAY STANFIELD, AZ 11.280 8.00 8.550 9.00 19.830 10.00
2. PARRY, ANDREW FT MCDOWELL, AZ 9.530 9.00 10.880 8.00 20.410 9.00
3. FREELAND, CANON PHOENIX, AZ 8.540 10.00 19.690 6.00 28.230 8.00
4. GUIN, COLTON CASA GRANDE, AZ 25.880 6.00 8.370 10.00 34.250 7.00
5. HOLZWORTH, GAGE SAN TAN VALLEY, AZ 20.600 7.00 14.900 7.00 35.500 6.00
6. CURBELLO, CONOR MESA, AZ 53.130 5.00 100.000 0.00 153.130 0.00
13-15 Team Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. PARRY, ANDREW FT MCDOWELL, AZ 13.680 8.00 9.150 10.00 22.830 10.00
2. CHERRY, CLAY STANFIELD, AZ 13.650 9.00 9.610 9.00 23.260 9.00
3. CURBELLO, CONOR MESA, AZ 9.430 10.00 34.660 3.00 44.090 8.00
4. HORMANN, PERRY SAN TAN VALLEY, AZ 36.490 7.00 13.030 8.00 49.520 7.00
5. MURDOCK, SHAYLA CAMP VERDE, AZ 36.950 6.00 17.820 6.00 54.770 6.00
6. JONES, DEAN KIRKLAND, AZ 41.220 5.00 21.890 5.00 63.110 5.00
7. WEIDENBENER, CASLYN QUEEN CREEK, AZ 100.000 0.00 14.410 7.00 114.410 0.00
8. TEMPLE, TYLER MARANA, AZ 100.000 0.00 28.280 4.00 128.280 0.00
9. GUIN, COLTON CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00 55.750 2.00 155.750 0.00
10. FREELAND, CANON PHOENIX, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
16-18 Barrel Racing
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. JOHNSTON, BAYLEE PRESCOTTT, AZ 18.670 10.00 17.730 10.00 36.400 10.00
2. COMPTON, JONALYN FLORENCE, AZ 19.200 9.00 19.310 8.00 38.510 9.00
3. BLACKSHEEP, DANA PEORIA, AZ 19.900 8.00 20.120 5.00 40.020 8.00
4. LOPES, AUDRIANA CONGRESS, AZ 21.080 5.00 20.730 4.00 41.810 7.00
5. OCONNER, SHELBIE FLAGSTAFF, AZ 21.690 4.00 21.510 3.00 43.200 6.00
6. CRAIG, JENNA WILLCOX, AZ 23.770 3.00 19.510 7.00 43.280 5.00
7. FLORES, MONTANA GILBERT, AZ 20.050 7.00 24.670 2.00 44.720 4.00
8. LITTLE, KELTON QUEEN CREEK, AZ 100.000 0.00 18.960 9.00 118.960 0.00
9. VLCEK, TARA FLORENCE, AZ 100.000 0.00 20.070 6.00 120.070 0.00
10. FLORES, CHEYENNE GILBERT, AZ 20.660 6.00 100.000 0.00 120.660 0.00
16-18 Breakaway Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. LITTLE, KELTON QUEEN CREEK, AZ 3.180 10.00 3.210 10.00 6.390 10.00
2. ECKHARDT, KATIE EL MIRAGE, AZ 6.460 9.00 6.190 8.00 12.650 9.00
3. FLORES, CHEYENNE GILBERT, AZ 100.000 0.00 3.660 9.00 103.660 0.00
4. CRAIG, JENNA WILLCOX, AZ 32.550 8.00 100.000 0.00 132.550 0.00
5. FLORES, MONTANA GILBERT, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
6. JOHNSTON, BAYLEE PRESCOTTT, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
7. VLCEK, TARA FLORENCE, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
16-18 Bull Riding
Place Member Name City 1st Score Points 2nd Score Points Avg Score Points
1. CARRALES, PAUL QUEEN CREEK,, AZ 80.0 10.00 0.0 0.00 80.0 0.00
2. CAMPBELL, JAYSON SAFFORD, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
3. YAZZIE JR, EMMETT PHOENIX, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
16-18 Calf Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. PETERSEN, DENTON PAYSON, AZ 14.040 10.00 21.780 7.00 35.820 10.00
2. GARSIDE, SAM PRESCOTT, AZ 26.370 8.00 17.470 8.00 43.840 9.00
3. BROWNING, RITNER PRESCOTT VALLEY, AZ 21.760 9.00 37.630 6.00 59.390 8.00
4. SKIVER, SID ROSS NOGALES, AZ 26.670 7.00 37.800 5.00 64.470 7.00
5. KENT, WYATT CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00 13.420 10.00 113.420 0.00
6. DEHORTY, TREY SURPRISE, AZ 100.000 0.00 15.670 9.00 115.670 0.00
7. JOHNSON, GRANT PHOENIX, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
16-18 Chute Dogging
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. PETERSEN, DENTON PAYSON, AZ 3.000 10.00 2.960 10.00 5.960 10.00
2. KENT, WYATT CASA GRANDE, AZ 3.810 9.00 4.050 9.00 7.860 9.00
3. BROWNING, RITNER PRESCOTT VALLEY, AZ 7.410 7.00 14.330 6.00 21.740 8.00
4. SKIVER, SID ROSS NOGALES, AZ 100.000 0.00 5.840 8.00 105.840 0.00
5. DEHORTY, JAYSE SURPRISE, AZ 6.270 8.00 100.000 0.00 106.270 0.00
6. JOHNSON, GRANT PHOENIX, AZ 100.000 0.00 9.250 7.00 109.250 0.00
7. CARRALES, PAUL QUEEN CREEK,, AZ 22.560 6.00 100.000 0.00 122.560 0.00
8. DEHORTY, TREY SURPRISE, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
16-18 Goat Tying
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. JOHNSTON, BAYLEE PRESCOTTT, AZ 8.630 10.00 7.540 10.00 16.170 10.00
2. CRAIG, JENNA WILLCOX, AZ 8.850 9.00 9.200 9.00 18.050 9.00
3. LITTLE, KELTON QUEEN CREEK, AZ 12.450 7.00 11.540 8.00 23.990 8.00
4. VLCEK, TARA FLORENCE, AZ 11.970 8.00 13.020 7.00 24.990 7.00
5. OCONNER, SHELBIE FLAGSTAFF, AZ 24.140 6.00 16.660 6.00 40.800 6.00
16-18 Pole Bending
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. CRAIG, JENNA WILLCOX, AZ 22.720 9.00 27.960 7.00 50.680 10.00
2. JOHNSTON, BAYLEE PRESCOTTT, AZ 21.920 10.00 31.760 6.00 53.680 9.00
3. LOPES, AUDRIANA CONGRESS, AZ 24.010 8.00 34.250 4.00 58.260 8.00
4. OCONNER, SHELBIE FLAGSTAFF, AZ 33.840 6.00 27.470 8.00 61.310 7.00
5. COMPTON, JONALYN FLORENCE, AZ 33.490 7.00 33.210 5.00 66.700 6.00
6. VLCEK, TARA FLORENCE, AZ 100.000 0.00 21.680 10.00 121.680 0.00
7. FLORES, CHEYENNE GILBERT, AZ 100.000 0.00 22.750 9.00 122.750 0.00
16-18 Ribbon Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. PETERSEN, DENTON PAYSON, AZ 10.150 9.00 9.990 8.00 20.140 10.00
2. JOHNSON, GRANT PHOENIX, AZ 10.210 8.00 12.510 6.00 22.720 9.00
3. SKIVER, SID ROSS NOGALES, AZ 13.960 7.00 9.960 9.00 23.920 8.00
4. GARSIDE, SAM PRESCOTT, AZ 24.730 6.00 8.560 10.00 33.290 7.00
5. KENT, WYATT CASA GRANDE, AZ 8.630 10.00 100.000 0.00 108.630 0.00
6. DEHORTY, TREY SURPRISE, AZ 100.000 0.00 11.060 7.00 111.060 0.00
7. BROWNING, RITNER PRESCOTT VALLEY, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
16-18 Team Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. GARSIDE, SAM PRESCOTT, AZ 10.490 7.00 7.370 10.00 17.860 10.00
2. JOHNSON, GRANT PHOENIX, AZ 13.040 6.00 11.000 9.00 24.040 9.00
3. JOHNSTON, BAYLEE PRESCOTTT, AZ 9.310 8.00 17.270 7.00 26.580 8.00
4. PETERSEN, DENTON PAYSON, AZ 8.760 9.00 20.510 6.00 29.270 7.00
5. CARRALES, PAUL QUEEN CREEK,, AZ 28.750 3.00 36.600 5.00 65.350 6.00
6. DEHORTY, JAYSE SURPRISE, AZ 61.710 2.00 17.220 8.00 78.930 5.00
7. KENT, WYATT CASA GRANDE, AZ 6.740 10.00 100.000 0.00 106.740 0.00
8. SKIVER, SID ROSS NOGALES, AZ 15.060 5.00 100.000 0.00 115.060 0.00
9. LITTLE, KELTON QUEEN CREEK, AZ 16.620 4.00 100.000 0.00 116.620 0.00
10. DEHORTY, TREY SURPRISE, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
4-8 Barrel Racing
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. HOOPER, CADEN BENSON, AZ 18.750 10.00 18.690 10.00 37.440 10.00
2. BRYSON, CLAY JEAN COTTONWOOD, AZ 19.620 7.00 19.210 8.00 38.830 9.00
3. REIDHEAD, AUBREY CHANDLER, AZ 19.490 8.00 19.410 7.00 38.900 8.00
4. MILLER, LEXIE MARANA, AZ 19.750 6.00 19.190 9.00 38.940 7.00
5. BENNETT, NITA CASA GRANDE, AZ 19.440 9.00 20.450 5.00 39.890 6.00
6. BENNETT, BUCK CASA GRANDE, AZ 22.430 4.00 23.700 4.00 46.130 5.00
7. EARVEN, CHACE FLORENCE, AZ 21.530 5.00 26.730 3.00 48.260 4.00
8. PERKINS, STOLEI CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00 19.830 6.00 119.830 0.00
9. JACKSON, CAYDEN CAMERON, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
10. GOULD, BEN WILLIAMS, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
4-8 Calf Riding
Place Member Name City 1st Score Points 2nd Score Points Avg Score Points
1. GOULD, BEN WILLIAMS, AZ 66.0 9.50 63.0 7.50 129.0 10.00
2. FREEMAN, BRODY BLYTHE, CA 0.0 0.00 74.0 10.00 74.0 0.00
3. JACKSON, CAYDEN CAMERON, AZ 0.0 0.00 66.0 9.00 66.0 0.00
4. BASTIN, SEAN SAN TAN VALLEY, AZ 66.0 9.50 0.0 0.00 66.0 0.00
5. BONNEY, DYLAN PINETOP, AZ 0.0 0.00 63.0 7.50 63.0 0.00
6. KASUN, KREED CHINO VALLEY, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
7. CLARK, CARSON SAN TAN VALLEY, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
8. PHILLIPS, RYKER , 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
9. DORMAN, KYLE CHINO VALLEY, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
10. HOOPER, CADEN BENSON, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
4-8 Goat Tying
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. REIDHEAD, AUBREY CHANDLER, AZ 12.860 10.00 12.020 10.00 24.880 10.00
2. HOOPER, CADEN BENSON, AZ 15.840 9.00 14.130 9.00 29.970 9.00
3. CLARK, CARSON SAN TAN VALLEY, AZ 23.900 6.00 22.580 8.00 46.480 8.00
4. BENNETT, NITA CASA GRANDE, AZ 16.030 8.00 32.930 4.00 48.960 7.00
5. FREEMAN, BRODY BLYTHE, CA 25.590 4.00 31.310 5.00 56.900 6.00
6. EARVEN, CHACE FLORENCE, AZ 21.480 7.00 100.000 0.00 121.480 0.00
7. BRYSON, KYLYNN COTTONWOOD, AZ 24.150 5.00 100.000 0.00 124.150 0.00
8. MILLER, LEXIE MARANA, AZ 100.000 0.00 25.100 7.00 125.100 0.00
9. POLACEK, LEXIE CHINO VALLEY, AZ 100.000 0.00 28.910 6.00 128.910 0.00
10. JACKSON, CAYDEN CAMERON, AZ 100.000 0.00 35.090 3.00 135.090 0.00
4-8 Pole Bending
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. PERKINS, STOLEI CASA GRANDE, AZ 22.510 10.00 22.980 9.00 45.490 10.00
2. HOOPER, CADEN BENSON, AZ 23.040 9.00 22.700 10.00 45.740 9.00
3. MILLER, LEXIE MARANA, AZ 25.400 8.00 24.570 7.00 49.970 8.00
4. BENNETT, BUCK CASA GRANDE, AZ 26.200 7.00 31.560 6.00 57.760 7.00
5. BENNETT, NITA CASA GRANDE, AZ 28.160 4.00 33.470 3.00 61.630 6.00
6. REIDHEAD, AUBREY CHANDLER, AZ 28.590 3.00 33.350 4.00 61.940 5.00
7. EARVEN, CHACE FLORENCE, AZ 27.960 5.00 39.480 2.00 67.440 4.00
8. JACKSON, CAYDEN CAMERON, AZ 100.000 0.00 24.510 8.00 124.510 0.00
9. CLARK, CARSON SAN TAN VALLEY, AZ 26.400 6.00 100.000 0.00 126.400 0.00
10. GOULD, BEN WILLIAMS, AZ 100.000 0.00 32.200 5.00 132.200 0.00
4-8 Team Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. FREEMAN, BRODY BLYTHE, CA 13.380 10.00 100.000 0.00 113.380 0.00
2. BENNETT, BUCK CASA GRANDE, AZ 32.510 9.00 100.000 0.00 132.510 0.00
3. JACKSON, CAYDEN CAMERON, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
4. REIDHEAD, AUBREY CHANDLER, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
5. HOOPER, CADEN BENSON, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
6. KASUN, KREED CHINO VALLEY, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
7. CLARK, CARSON SAN TAN VALLEY, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
8. ERVIN, TANNER CONGRESS, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9. BENNETT, NITA CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9-12 Barrel Racing
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. LINCOLN, SHEYENNE WILCOX, AZ 18.100 10.00 17.790 10.00 35.890 10.00
2. REIDHEAD, RHAEANNE CHANDLER, AZ 18.130 9.00 18.090 9.00 36.220 9.00
3. ROSE, ELISA FLORENCE, AZ 18.490 8.00 18.660 7.00 37.150 8.00
4. BANNING, BRYLEE LITCHFIELD PK, AZ 18.770 7.00 18.420 8.00 37.190 7.00
5. HOWELL, DAISY PARKS, AZ 19.560 4.00 18.820 6.00 38.380 6.00
6. HANNAN, PAYTON WICKENBURG, AZ 18.900 6.00 19.950 3.00 38.850 5.00
7. FRANKS, BERLYN SAN TAN VALLEY, AZ 19.370 5.00 19.510 5.00 38.880 4.00
8. WEIDENBENER, CAYSEN QUEEN CREEK, AZ 19.710 3.00 19.750 4.00 39.460 3.00
9. KELTON, KENZIE MAYER, AZ 20.410 2.00 24.310 2.00 44.720 2.00
10. DORMAN, KADENCE CHINO VALLEY, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9-12 Boys Breakaway
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. DUNNING, DENTON SURPRISE, AZ 3.460 10.00 3.610 9.00 7.070 10.00
2. MILLER, STERLING MARANA, AZ 4.230 8.00 15.100 7.00 19.330 9.00
3. FREEMAN, CLAY BLYTHE, CA 15.280 6.00 22.120 6.00 37.400 8.00
4. THORSTENSON, JACE SURPRISE, AZ 100.000 0.00 2.930 10.00 102.930 0.00
5. BANNING, BRODY LITCHFIELD PARK, AZ 100.000 0.00 3.630 8.00 103.630 0.00
6. KELTON, KETCH MAYER, AZ 4.030 9.00 100.000 0.00 104.030 0.00
7. WEIDENBENER, CASHTON QUEEN CREEK, AZ 5.230 7.00 100.000 0.00 105.230 0.00
8. LINCOLN, KADEN WILLCOX, AZ 17.330 5.00 100.000 0.00 117.330 0.00
9. JOHNSON, NOEL PHOENIX, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
10. FRANKS, MAVERIK SAN TAN, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9-12 Boys Goat Tying
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. KELTON, KETCH MAYER, AZ 10.070 10.00 10.390 10.00 20.460 10.00
2. THORSTENSON, JACE SURPRISE, AZ 10.900 9.00 10.880 7.50 21.780 9.00
3. WEIDENBENER, CASHTON QUEEN CREEK, AZ 11.140 8.00 10.760 9.00 21.900 8.00
4. FREELAND, SHEA PHOENIX, AZ 13.120 7.00 10.880 7.50 24.000 7.00
5. DUNNING, DENTON SURPRISE, AZ 13.290 6.00 12.890 6.00 26.180 6.00
6. LINCOLN, KADEN WILLCOX, AZ 15.930 3.00 16.710 4.00 32.640 5.00
7. BANNING, BRODY LITCHFIELD PARK, AZ 15.040 5.00 17.660 3.00 32.700 4.00
8. FRANKS, MAVERIK SAN TAN, AZ 23.940 1.00 16.320 5.00 40.260 3.00
9. COMPTON, ZANE FLORENCE, AZ 15.600 4.00 100.000 0.00 115.600 0.00
10. JOHNSON, NOEL PHOENIX, AZ 18.640 2.00 100.000 0.00 118.640 0.00
9-12 Breakaway
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. ROSE, ELISA FLORENCE, AZ 3.070 10.00 22.740 7.00 25.810 10.00
2. KELTON, KENZIE MAYER, AZ 100.000 0.00 3.100 10.00 103.100 0.00
3. LINCOLN, SHEYENNE WILCOX, AZ 3.110 9.00 100.000 0.00 103.110 0.00
4. KENT, TAYLER CASA GRANDE, AZ 4.230 8.00 100.000 0.00 104.230 0.00
5. FOWLIE, MACIE PHOENIX, AZ 4.770 7.00 100.000 0.00 104.770 0.00
6. DORMAN, KADENCE CHINO VALLEY, AZ 100.000 0.00 6.380 9.00 106.380 0.00
7. GOMEZ, OLIVIA QUEEN CREEK, AZ 100.000 0.00 7.740 8.00 107.740 0.00
8. MARTIN, ADI JO PRESCOTT VALLEY, AZ 14.410 6.00 100.000 0.00 114.410 0.00
9. GUTIERREZ, MARYN ELOY, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
10. GIRVIN, BAILEY FLAGSTAFF, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
11. HORMANN, RAIMEY SAN TAN VALLEY, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9-12 Bull Riding
Place Member Name City 1st Score Points 2nd Score Points Avg Score Points
1. MULLINS, AVERY PHOENIX, AZ 81.0 10.00 76.0 8.00 157.0 10.00
2. PARKER, WYATT CAMP VERDE, AZ 0.0 0.00 84.0 10.00 84.0 0.00
3. TURGEON, BRADY PHOENIX, AZ 80.0 8.50 0.0 0.00 80.0 0.00
4. KELTON, KETCH MAYER, AZ 80.0 8.50 0.0 0.00 80.0 0.00
5. DUNNING, DENTON SURPRISE, AZ 0.0 0.00 79.0 9.00 79.0 0.00
6. MEJIA, RYAN FLAGSTAFF, AZ 0.0 0.00 0.0 0.00 0.0 0.00
9-12 Calf Touch
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. THORSTENSON, JACE SURPRISE, AZ 7.170 10.00 5.240 10.00 12.410 10.00
2. DUNNING, DENTON SURPRISE, AZ 11.350 6.00 6.680 9.00 18.030 9.00
3. WEIDENBENER, CASHTON QUEEN CREEK, AZ 12.210 5.00 7.250 7.00 19.460 8.00
4. JOHNSON, NOEL PHOENIX, AZ 9.210 8.00 13.570 6.00 22.780 7.00
5. KELTON, KETCH MAYER, AZ 7.930 9.00 19.330 5.00 27.260 6.00
6. FREELAND, SHEA PHOENIX, AZ 100.000 0.00 6.860 8.00 106.860 0.00
7. FREEMAN, CLAY BLYTHE, CA 10.590 7.00 100.000 0.00 110.590 0.00
8. PADILLA, DAMIAN RIO RICO, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9. BANNING, BRODY LITCHFIELD PARK, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
10. FRANKS, MAVERIK SAN TAN, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9-12 Goat Tying
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. HORMANN, RAIMEY SAN TAN VALLEY, AZ 11.020 8.00 9.460 10.00 20.480 10.00
2. FOWLIE, MACIE PHOENIX, AZ 10.090 10.00 11.370 6.00 21.460 9.00
3. GUTIERREZ, MARYN ELOY, AZ 11.580 6.00 11.500 5.00 23.080 8.00
4. REIDHEAD, RHAEANNE CHANDLER, AZ 12.820 5.00 10.960 7.00 23.780 7.00
5. KELTON, KENZIE MAYER, AZ 10.180 9.00 19.570 2.00 29.750 6.00
6. BANNING, BRYLEE LITCHFIELD PK, AZ 15.250 4.00 17.080 3.00 32.330 5.00
7. GOMEZ, OLIVIA QUEEN CREEK, AZ 100.000 0.00 9.930 9.00 109.930 0.00
8. ROSE, ELISA FLORENCE, AZ 100.000 0.00 10.920 8.00 110.920 0.00
9. HANNAN, PAYTON WICKENBURG, AZ 11.540 7.00 100.000 0.00 111.540 0.00
10. REED, TARAH WITTMAN, AZ 100.000 0.00 15.500 4.00 115.500 0.00
9-12 Pole Bending
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. FRANKS, BERLYN SAN TAN VALLEY, AZ 21.690 9.50 21.950 7.00 43.640 10.00
2. BASTIN, MACKENZIE SAN TAN VALLEY, AZ 27.150 6.00 21.470 8.00 48.620 9.00
3. MARTIN, ADI JO PRESCOTT VALLEY, AZ 31.070 3.00 21.120 10.00 52.190 8.00
4. REIDHEAD, RHAEANNE CHANDLER, AZ 30.830 4.00 21.420 9.00 52.250 7.00
5. LINCOLN, SHEYENNE WILCOX, AZ 26.290 8.00 26.420 3.00 52.710 6.00
6. BANNING, BRYLEE LITCHFIELD PK, AZ 21.690 9.50 31.540 1.00 53.230 5.00
7. FLETCHER, HAILEY ROSE SAN TAN VALLEY, AZ 27.140 7.00 26.430 2.00 53.570 4.00
8. HANNAN, PAYTON WICKENBURG, AZ 30.750 5.00 22.930 5.00 53.680 3.00
9. GIRVIN, BAILEY FLAGSTAFF, AZ 100.000 0.00 22.550 6.00 122.550 0.00
10. HORMANN, RAIMEY SAN TAN VALLEY, AZ 100.000 0.00 24.530 4.00 124.530 0.00
9-12 Ribbon Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. THORSTENSON, JACE SURPRISE, AZ 21.160 8.00 9.940 9.00 31.100 10.00
2. KELTON, KETCH MAYER, AZ 9.310 10.00 33.840 7.00 43.150 9.00
3. WEIDENBENER, CASHTON QUEEN CREEK, AZ 9.790 9.00 46.290 6.00 56.080 8.00
4. DUNNING, DENTON SURPRISE, AZ 100.000 0.00 8.670 10.00 108.670 0.00
5. JOHNSON, NOEL PHOENIX, AZ 24.280 7.00 100.000 0.00 124.280 0.00
6. FRANKS, MAVERIK SAN TAN, AZ 100.000 0.00 25.660 8.00 125.660 0.00
7. FREELAND, SHEA PHOENIX, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
8. MILLER, STERLING MARANA, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9. BANNING, BRODY LITCHFIELD PARK, AZ 100.000 0.00 100.000 0.00 200.000 0.00
9-12 Saddle Steer Riding
Place Member Name City 1st Score Points 2nd Score Points Avg Score Points
1. MAGLEY, CORBIN SURPRISE, AZ 0.0 0.00 61.0 9.50 61.0 0.00
2. JOHNSON, NOEL PHOENIX, AZ 0.0 0.00 61.0 9.50 61.0 0.00
3. MEJIA, RYAN FLAGSTAFF, AZ 60.0 10.00 0.0 0.00 60.0 0.00
9-12 Team Roping
Place Member Name City 1st Time Points 2nd Time Points Avg Time Points
1. WEIDENBENER, CASHTON QUEEN CREEK, AZ 8.630 10.00 8.990 10.00 17.620 10.00
2. PADILLA, DAMIAN RIO RICO, AZ 15.230 6.00 11.610 7.00 26.840 9.00
3. KELTON, KETCH MAYER, AZ 18.360 5.00 9.880 9.00 28.240 8.00
4. KELTON, KENZIE MAYER, AZ 8.780 9.00 100.000 0.00 108.780 0.00
5. THORSTENSON, JACE SURPRISE, AZ 100.000 0.00 10.760 8.00 110.760 0.00
6. LINCOLN, KADEN WILLCOX, AZ 12.330 8.00 100.000 0.00 112.330 0.00
7. ROSE, ELISA FLORENCE, AZ 14.170 7.00 100.000 0.00 114.170 0.00
8. LINCOLN, SHEYENNE WILCOX, AZ 100.000 0.00 15.620 6.00 115.620 0.00
9. HANNAN, PAYTON WICKENBURG, AZ 20.150 4.00 100.000 0.00 120.150 0.00
10. FOWLIE, MACIE PHOENIX, AZ 47.830 3.00 100.000 0.00 147.830 0.00